Jordbruksarbetare, ingenjör
Född 1928-10-04 i Bodsjö, Hunge (Z).
Död 1995-12-25 i Vällingby (AB).

1950 ogift jordbruksarbetare Folkskolan Våle
1960 ogift ingenjör Sthlm Matteus
1970 o 1980 gift Vällingby
1995 gift Vällingby

Rune Nilsson.
Född 1928-10-04 i Bodsjö, Hunge (Z). Död 1995-12-25 i Vällingby (AB). Jordbruksarbetare, ingenjör
Karl   Nilsson 1885-1954
F Karl Nilsson.
Född 1885-08-05 i Bodsjö, Hunge (Z). Död 1954-06-15 i Bodsjö, Hunge (Z). Skogsarbetare, torpare, fjärdingsman
FF Nils Elias Karlsson.
Född 1863-04-17 i Bodsjö, Hunge (Z). Död 1902-10-15 i Bodsjö, Hunge (Z). Arbetare
FFF Carl Olofsson.
Född 1815-08-14 i Berg, Bingsta (Z). Bonde Hunge 2
FFFF Olof Hallenberg.
Född 1775-08-25. Dragon, soldat
FFFM Margareta Olsdotter.
Född 1775-02-15.
FFM Beata Johansdotter.
Född 1818-06-05 i Bodsjö, Strångsund (Z).
FFMF Johan Andersson.
Född 1774. Död 1834-06-27 i Bodsjö, Strångsund (Z). Nybyggare Strångsund
FFMM Anna Månsdotter.
Född 1785-11-20 i Haverö (Z). Död 1875-11-23 i Strångsund.
FM Anna Märta Eriksdotter.
Född 1858-02-16 i Bodsjö, Hunge (Z). Död 1904-06-11 i Bodsjö, Hunge (Z).
FMF Erik Nilsson.
Född 1831-01-12 i Bodsjö, Hunge (Z). Död 1885-03-10 i Bodsjö, Hunge (Z). Bonde Hunge 1
FMFF Nils Eriksson Brunfelt.
Född 1793-03-01 i Revsund, Förberg (Z). Död 1869-12-11 i Bodsjö, Hunge (Z). bonde
FMFM Barbro Olofsdotter.
Född 1788 i Lockne (Z). Död 1861 i Bodsjö (Z).
FMM Anna Lisa Persdotter.
Född 1833-07-27 i Revsund, Hållborgen (Z). Död 1909-02-07 i Bodsjö, Hunge (Z). Bondedotter
 
FMMM Anna Pärsdotter.
Född 1803-12-16 i Revsund, Hollborgen (Z). Död 1869-10-24 i Bodsjö, Hunge (Z).
 Ada Katrina Andersson 1895-1985
M Ada Katrina Andersson.
Född 1895-08-18 i Hällesjö (Z). Död 1985-09-18 i Bodsjö, Smååkran (Z).
MF Anders Pettersson.
Född 1865-07-18 i Bodsjö, Kälen (Z). Död 1952-11-30 i Bodsjö, Hunge (Z). Arbetare, torpare
MFF Peter Olofsson.
Född 1810-06-02 i Bodsjö, Kälen (Z). Bonde Kälen
MFFF Olof Andersson.
Född 1772-03-05. Bonde Kälen
MFFM Gertrud Persdotter.
Född 1776-08-20.
MFM Helena Persdotter.
Född 1827-03-20 i Bräcke, Grönviken (Z).
MFMF Pehr Jonsson.
Född 1771 i Bräcke (Z). Bonde Grönviken
MFMM Märta Helena Pettersdotter Persdotter.
Född 1792-06-26 i Bräcke, Stugusjön (Z). Död 1831.
MM Ida Juliana Persdotter.
Född 1873-05-11 i Bodsjö (Z). Död 1955-04-06 i Bodsjö, Hunge (Z).
MMF Per Olof Jönsson.
Född 1840-11-25 i Revsund, Anviken (Z). Död 1882-11-22 i Bodsjö, Gullboviken (Z). Bonde Gullboviken
MMFF Jöns Olofsson.
Född 1812-04-13 i Revsund (Z). Död 1886-01-20 i Bodsjö, Strångsund (Z). Bonde
MMFM Märta Persdotter.
Född 1808-06-20 i Revsund (Z).
MMM Katarina Eriksdotter Nord.
Född 1838-04-07 i Revsund, Nor (Z). Död 1928-10-04 i Bodsjö, Hunge (Z).
MMMF Erik Nord.
Född 1813-05-09 i Revsund (Z). Fältjägare
MMMM Ingeborg Andersdotter.

Relationer och barn

Gift 1961-01-05.

Mirjam Frideborg Nilsson.
Född 1930-02-21 i Bjurholm (AC).

1975 tandsköterska

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister