Född 1792-06-26 i Bräcke, Stugusjön (Z). Död 1831. Född 1785-90
Märta Helena Pettersdotter Persdotter.
Född 1792-06-26 i Bräcke, Stugusjön (Z). Död 1831.
F Per Olofsson Gröndal.
Född 1750-04.. i Bräcke, Stugusjö (Z). Död 1797-07-09 i Bräcke, Stugusjö (Z).
FF Olof Persson Gröndal.
Född 1713. Död 1800-11-13 i Bräcke, Stugusjö (Z). Furir
FFF Per Olofsson.
Född 1670 i Bräcke (Z). Död 1761 i Bräcke, Grönviken (Z). Bonde Grönviken
FFFF Olof Karlsson.
Född 1635 i Bräcke (Z). Död 1702 i Bräcke (Z).
FFFM Brita Salomonsdotter.
Född 1635 i Bräcke (Z).
   
 
FM Magdalena Gröndal.
Född 1713. Död 1782-02-26 i Bräcke, Stugusjö (Z).
   
 
   
 
M Gölin Andersdotter.
Född 1757-10-24 i Revsund, Övsjö (Z). Död 1819-10-03 i Bodsjö, Sidsjö (Z).
MF Anders Didriksson Springfeldt.
Född 1721-09-27 i Sundsjö, Sörviken (Z). Död 1803-01-27 i Bräcke, Bröckling (Z). Dragon, torpare, trumslagare Övsjö
   
 
MFM Gölin Andersdotter.
Född 1691-07-20 i Sundsjö, Sörviken (Z). Piga
 
 
MM Brita Eriksdotter.
Född 1725-04.. i Bräcke, Bröckling (Z). Död 1805-10-01 i Bräcke, Bröckling (Z).
MMF Erik Kristensson.
Född 1694 i Bräcke, Mordviken (Z). Död 1770 i Bräcke, Bröckling (Z).
MMFF Kristen Olofsson.
Död 1745 i Bräcke, Mordviken (Z). Bonde Mordviken
MMFM Brita Eriksdotter.
Död 1723.
MMM Mareta Olofsdotter.
Född 1695.
 
 

Relationer och barn

.

Juliana Persdotter.
Född 1810.

Gift.

Pehr Jonsson.
Född 1771 i Bräcke (Z).

Katrina Persdotter.
Född 1814-01-10 i Bräcke, Grönviken (Z). Död 1891-12-04 i Bodsjö, Hunge (Z).

Ingrid Persdotter.
Född 1815-12-20 i Bräcke (Z).

Jonas Persson.
Född 1818-03-01 i Bräcke, Grönviken (Z). Död 1908-03-28 i Bodsjö, Hunge (Z).

Pehr Persson.
Född 1819-12-16 i Bräcke, Grönviken (Z).

Gölin Juliana Persdotter.
Född 1822-05-16 i Bräcke, Grönviken (Z).

Per Persson Grönvik.
Född 1824-11-28 i Bräcke, Grönviken (Z). Död 1889-05-29 i Bodsjö, Hunge (Z).

Helena Persdotter.
Född 1827-03-20 i Bräcke, Grönviken (Z).

Anders Persson.
Född 1830-05-03 i Bräcke, Grönviken (Z).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister