Born 1861-10-24 in Bodsjö, Hunge (Z).
Died 1951-02-21 in Orsa, Viborg (W).

1880 ogift inhyseshjon Bodsjö, Hunge med 4 barn
1883 o 1887 ogift torpardotter Hunge
1890 ogift inhyseshjon Hunge
1897 torpardotter bokförd obefintlig
1900 o 1951 ogift Orsa, Viborg 34:7

Brita Juliana Jonsdotter.
Born 1861-10-24 in Bodsjö, Hunge (Z). Died 1951-02-21 in Orsa, Viborg (W).
F Jonas Persson.
Born 1818-03-01 in Bräcke, Grönviken (Z). Died 1908-03-28 in Bodsjö, Hunge (Z). Torpare
FF Pehr Jonsson.
Born 1771 in Bräcke (Z). Bonde Grönviken
FFF Jonas Persson.
Born 1743. Died 1818-07-05 in Bräcke, Grönviken (Z).
FFFF Per Persson Sjöberg.
Born 1702-12-28 in Bräcke, Grönviken (Z). Died 1785-05-11 in Bräcke, Grönviken (Z). Bonde, nämndeman Grönviken
FFFM Rakel Kristensdotter.
Died 1773 in Bräcke, Grönviken (Z).
FFM Ingrid Olofsdotter.
Born 1744 in Bodsjö, Kälen (Z). Died 1822-03-01 in Bräcke, Grönviken (Z).
FFMF Olof Tomasson.
Born 1711 in Bodsjö (Z). Died 1776 in Bodsjö (Z). Bonde Kjälen
FFMM Karin Jonsdotter.
Born 1703. Died 1799-11-25 in Bodsjö, Kälen (Z).
FM Märta Helena Pettersdotter Persdotter.
Born 1792-06-26 in Bräcke, Stugusjön (Z). Died 1831.
FMF Per Olofsson Gröndal.
Born 1750-04.. in Bräcke, Stugusjö (Z). Died 1797-07-09 in Bräcke, Stugusjö (Z).
FMFF Olof Persson Gröndal.
Born 1713. Died 1800-11-13 in Bräcke, Stugusjö (Z). Furir
FMFM Magdalena Gröndal.
Born 1713. Died 1782-02-26 in Bräcke, Stugusjö (Z).
FMM Gölin Andersdotter.
Born 1757-10-24 in Revsund, Övsjö (Z). Died 1819-10-03 in Bodsjö, Sidsjö (Z).
FMMF Anders Didriksson Springfeldt.
Born 1721-09-27 in Sundsjö, Sörviken (Z). Died 1803-01-27 in Bräcke, Bröckling (Z). Dragon, torpare, trumslagare Övsjö
FMMM Brita Eriksdotter.
Born 1725-04.. in Bräcke, Bröckling (Z). Died 1805-10-01 in Bräcke, Bröckling (Z).
M Katrina Jonsdotter.
Born 1822-05-12 in Bodsjö, Våle (Z). Died 1904-07-09 in Bodsjö, Hunge (Z).
MF Jonas Jon Knutsson.
Born 1790-04-21 in Bodsjö (Z). Bonde, sockenskräddare Våle
MFF Knut Aronsson Forsberg.
Born 1761 in Bodsjö, Forsa (Z). Vice korpral, furir
MFFF Aron Nilsson.
Born 1720 in Bodsjö, Forsa (Z). Bonde Forssa
MFFM Ingeborg Knutsdotter.
Born 1731.
MFM Gertrud Nilsdotter.
Born 1761-08-11 in Bodsjö, Våle (Z). Died 1835-12-09 in Bodsjö (Z).
MFMF Nils Olofsson.
Born 1736. Died 1811. Bonde och nämndeman Våle
MFMM Rakel Jönsdotter.
Born 1737-02-10 in Bodsjö, Våle (Z).
MM Ingeborg Olsdotter.
Born 1790-05-16 in Bodsjö (Z). Died 1840-08-29 in Bodsjö, Våle (Z).
MMF Olof Ersson.
Born 1751-04-20 in Revsund, Döviken (Z). Torpare, bonde Finnäs
 
 
MMM Brita Persdotter.
Born 1749.
MMMF Per Olsson.
Born 1723. Bonde, torpare Finnäs
MMMM Ingeborg Olsdotter.
Born 1727-01-06 in Bodsjö, Finnäs (Z).

Relationships and children

.

Lars Joel Viktor Norin.
Born 1883-03-18 in Hällesjö (Z).

1883 saknas i FB Hällesjö

Karl Arvid Norin.
Born 1885-05-11 in Bodsjö, Hunge (Z).
Died 1953-02-08 in Orsa, Viborg (W).

1914 o 1917 gift skogsarbetare
1953 gift 1911

Out of wedlock.

Klas Viktor Karlsson Norin.
Born 1858 in Kläckeberga (H).

1887 arbetare Håsjö
1897 ogift arbetare Bodsjö 1897 okänd mantalsskrivningsort
1900 ogift Orsa, Viborg

Hulda Johanna Klasson.
Born 1887-07-13 in Bodsjö, Hunge (Z).
Died 1893-04-06 in Bodsjö, Hunge (Z).

Bror Hjalmar Klasson.
Born 1890-03-06 in Bodsjö, Hunge (Z).
Died before 1900.

Gustaf Artur Norin.
Born 1893-05-09 in Jörn (AC).
Died 1962-12-23 in Orsa, Oljonsbyn (W).

Ogift

Konrad Valentin Norin.
Born 1897-08-04 in Orsa (W).
Died 1982-09-17 in Orsa, Stenberg (W).

1982 änkling Orsa

Index of persons    Index of surnames    Index of places