Född 1930-12-25 i Agunnaryd, Borkaboda (G).
Död 1934-01-25 i Agunnaryd (G).

dog ca 1 år
Yvonne Irene Ringqvist.
Född 1930-12-25 i Agunnaryd, Borkaboda (G). Död 1934-01-25 i Agunnaryd (G).
F Gustav Edvin Ringqvist.
Född 1902-06-09 i Kalvsvik (G). Död 1973-08-05 i Växjö (G). Mejerist, verkstadsarbetare
FF Anders Gustaf Nilsson Ringqvist.
Född 1861-02-25 i Jät (G). Hemmansägare Kräketorps Södregård
FFF Nils Jonsson.
Född 1819 i Jät (G). Undantagshjon
 
 
FFM Anna Catharina Johansdotter.
Född 1823 i Jät (G).
 
 
FM Anna Karolina Nilsson.
Född 1871-03-28 i Jät (G).
   
 
   
 
 Nanna Torborg Halvardsson 1908-1934
M Nanna Torborg Halvardsson.
Född 1908-05-11 i Ström Gärdnäset (Z). Död 1934-12-22 i Agunnaryd, Bockaboda (G).
 Halvard  Halvardsson 1884-1972
MF Halvard Halvardsson.
Född 1884-05-17 i Dalby, Bentaby (S). Död 1972-04-01 i Tranås Östanå (F). Brädgårdsarbetare, virkesmätare
MFF Halvard Jönsson.
Född 1855-04-23 i Dalby, Amnerud (S). Död 1884-02-27 i Mora (W).
MFFF Jöns Halvardsson.
Född 1825-04-25 i Dalby Sysslebäck (S). Död 1893-05-11 i Dalby, N Transtrand (S). Nybyggare Benteby
MFFM Sigrid Olofsdotter.
Född 1816-11-22 i Dalby Amnerud (S). Död 1892-05-06 i Dalby, Benteby (S).
MFM Helga Olsdotter Ols.
Född 1849-12-10 i Dalby Hjellstad (S). Död 1903-12-18 i Dalby, Benteby (S).
MFMF Olof Larsson Hjell.
Född 1816-11-12 i Dalby, Hjellstad (S). Död 1876-03-24 i Dalby (S). Soldat
MFMM Kerstin Jönsdotter.
Född 1820 i Dalby, Hjellstad (S). Död 1893-10-14 i Dalby, Hjellstad (S). piga
 Kristina Elisabet Danielsson 1887-1984
MM Kristina Elisabet Danielsson.
Född 1887-01-30 i Ström, Byvattnet (Z). Död 1984-07-13 i Tranås, Östanå (F).
MMF Daniel Eriksson.
Född 1852-12-08 i Sunne, Lövåsen (S). Död 1933-04-18 i Ström, Tullingsås (Z). Torpare
MMFF Erik Danielsson.
Född 1813-05-02 i Sunne, Lövåsen No 1 (S). Död 1890-12-08 i Sunne, Lövåsen (S). Hemmansägare Lövåsen
MMFM Kerstin Jansdotter.
Född 1822-06-04 i Sunne, Lövåsen (S). Död 1876-10-29 i Sunne, Lövåsen (S).
MMM Sara Larsdotter.
Född 1863-03-18 i Ström, Nexåsen (Z). Död 1899-06-15 i Ström, Byvattnet (Z).
MMMF Lars Andersson.
Född 1828-08-31 i Lit, Nyby (Z). Död 1915-09-19 i Ström, Hillsand (Z). Odaltorpare
födorådstagare
MMMM Anna Märta Nilsdotter.
Född 1826 i Ström (Z). Död 1892-12-05 i Ström, Hillsand (Z).

Levnadsbeskrivning


dog ca 1 år

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister