Rusthållare Född 1813-05-04 i Locknevi Hallingshult (H). Död 1888 i Locknevi Höghult (H).
Gustaf Jacobsson.
Född 1813-05-04 i Locknevi Hallingshult (H). Död 1888 i Locknevi Höghult (H). Rusthållare
F Jacob Hieronymisson.
Född 1770-06-10 i Hallingeberg, Säby (H). Död 1824 i Locknevi, Hallingshult (H).
FF Hieronymus Johansson.
Född 1734-04-05 i Hallingeberg, Säby (H). Död 1800 i Hallingeberg, Säby (H). Bonde
FFF Johan Isaacsson.
Född i Hallingeberg, Hulthorva (H). Död 1781 i Hallingeberg, Kiltebo (H).
FFFF Isak Lund.
Född 1676-05-28 Hallingeberg, Ankarsrum (H). Död 1757-05-27 i Hallingeberg, Kiltebo (H).
 
FFM Anna Nilsdotter.
Född 1687 i Hallingeberg, Boda (H). Död 1751 i Hallingeberg, Säby (H).
FFMF Nils Nilsson.
Född 1647-11-03 i Hallingeberg, Boda (H). Död 1732-10-12 i Hallingeberg, Boda (H).
FFMM Annika Jönsdotter.
Död 1731 i Hallingeberg, Boda (H).
FM Anna Olofsdotter.
Född 1745-08-17 i Odensvi, Brånfall (H). Död 1812-02-20 i Hallingeberg (H).
FMF Chirstin Andersdotter.
Född 172? i Hycklinge (?). Död 1804 i Odensvi, Brånfall (H).
 
 
FMM Olof Olofsson.
Född 1719 i Odensvi, Kvigestad (H). Död 1789-10-02 i Odensvi, Brånfall (H).
FMMF Olof Nilsson.
Född 168? i Odensvi, Kvigestad (H). Död 1742 i Odensvi, Kvigestad (H).
FMMM Anna Persdotter.
Född 166? i Odensvi, Ölvinge (H). Död 1740 i Odensvi, Kvigestad (H).
M Anna Catharina (Cajsa) Wistedt.
Född 1776-12-08 i Blackstad, Kleva (H). Död 1842-12-04 i Locknevi, Hallingshult (H).
MF Samuel Wistedt.
Född 1753-03-23 i Odensvi, Marieholm (H). Död 1835 i Blackstad, Kleva (H).
MFF Magnus Wistedt.
Född 1716-11-01 i Odensvi Snärsfall (H). Död 1791-05-05 i Blackstad Kleva (H). Trädgårdsmästare Odensviholm
MFFF Måns Persson.
Född 1647-11-14 i Odensvi Ringsfall (H). Död 1716-01-22 i Odensvi Snärsfall (H).
MFFM Carin Josephsdotter.
Född 1679. Död 1757-11-06 i Odensvi Marieholm (H).
MFM Agneta Rising.
Född 1723-02-15 i Gamleby Åby (H). Död 1798-09-12 i Blackstad Kleva (H).
MFMF Johan Gustaf Rising.
Född 1691-12-04 i Hallingeberg Prästgården (H). Död 1764-09-17 i Hallingeberg Risingsberg (H). Arrendator, korpral, kronolänsman
MFMM Christina Nilsdotter Biörch.
Född 1700-04-05 i Gamleby, Gamblebyn (H). Död 1766-10-26 i Hallingeberg Risingsberg (H).
MM Anna Persdotter.
Född 1756 i Blackstad, Rössberg (H). Död 1837 i Blackstad, Kleva (H).
MMF Per Eriksson.
Född 1719 i Hultserum Blackstad (H). Död 1789-11-05 i Skärstad Södra Vi (H).
MMFF Erik Larsson.
Född 1689 i Källsberg Blackstad (H). Död 1739 i Rössberg Blackstad (H).
MMFM Kerstin Nilsdotter.
Född 1686 i Hultserum Blackstad (H). Död 1739 i Rössberg Blackstad (H).
MMM Carin (Cajsa) Svensdotter.
Född 1723 i Kleva Blackstad (H). Död 1783 i Skärstad Södra Vi (H).
MMMF Sven Bengtsson.
Död 1744-12-02 i Kleva Blackstad (H).
MMMM Sigrid Jönsdotter.
Född 1696 i Grönhult Blackstad (H).

Relationer och barn

Gift.

Anna Jönsdotter.
Född 1816 i Locknevi Östankärr (H). Död 1882 i Locknevi Höghult (H).

Karl August Gustavsson.
Född 1843 i Locknevi (H).

Johan Magnus Gustavsson.
Född 1845-10-06 i Locknevi Höghult (H).

Anna Maria Gustavsdotter.
Född 1847 i Locknevi Höghult (H).

Samuel Alfred Gustavsson.
Född 1849 i Locknevi Höghult (H).

Anders Elof Gustavsson.
Född 1852 i Locknevi Höghult (H).

Gustav Adolf Gustavsson.
Född 1854 i Locknevi Höghult (H).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister