Född 1871-01-24 i Gamleby, Löckerum (H).
Död 1878-11-15 i Gamleby, Löckerum (H).
Anders Julius Andersson.
Född 1871-01-24 i Gamleby, Löckerum (H). Död 1878-11-15 i Gamleby, Löckerum (H).
F Anders Johan Reinhold Andersson.
Född 1831-09-29 i Gamleby, Löckerum (H). Död 1887-03-26 i Gamleby, Löckerum (H). Hemmansägare
FF Anders Petter Jacobsson.
Född 1793-10-26 i Gamleby, Löckerum (H). Död 1858-09-05 i Gamleby, Löckerum (H). Hemmansägare Löckerum
FFF Jacob Andersson.
Född 1769-09-20 i Gamleby (H). Död 1803-07-26 i Gamleby, Löckerum (H). Bonde Löckerum
FFFF Anders Larsson.
Född beräknat 1729. Bonde Lyckerum
FFFM Karin Katarina Olofsdotter.
Född 1733.
FFM Anna Cajsa Andersdotter.
Född 1769 i Gamleby (H). Död 1827.
FFMF Anders Andersson.
Född beräknat 1734. Bonde Himmelsrum
FFMM Agneta Nilsdotter.
Född beräknat 1734.
FM Stina Cajsa Jaensdotter.
Född 1798-11-14 i Gamleby, Löckerum (H). Död 1864-05-18 i Gamleby, Löckerum (H). piga
FMF Jaen Johan Jaensson Johansson.
Född 1755-10-18 i Odensvi (H). Död 1825-07-18 i Gamleby (H). Bonde Löckerum
FMFF Johan Andersson.
Född 1721 i Odensvi, Hysinge (H). Död 1800-06-30 i Odensvi, Stora Skalhem (H).
FMFM Kerstin Andersdotter.
Född 1726-10-06 i Dalhem (H). Död 1796-05-11 i Odensvi (H).
FMM Stina Andersdotter.
Född 1771-02-22 i Lofta (H). Död 1820-02-14 i Gamleby (H).
FMMF Anders Svensson.
Född 1731-09-21 i Lofta (H). Död 1773-12-24 i Lofta (H).
FMMM Margareta Jonsdotter.
Född 1742-09-28 i Lofta (H). Död 1809-04-09 i Lofta (H).
M Anna Christina Jansdotter.
Född 1835-05-18 i Värna, Wärmantorp (E). Död 1898-12-31 i Gamleby, Löckerum (H).
MF Johan Andersson.
Född 1802-08-12 i Bankekind, Märlebro (E). Död 1889-05-02 i Nartomta Storgård, Askeby, Östergötlands län. hemmansägare

MFF Anders Andersson.
Född 1753-11-17 i Grebo, Stämmantorp (E). Död 1814-02-28 i Bankekind, Märlebro (E). Rusthållare, bonde
MFFF Anders Andersson.
Häradsdomare i Grebo
MFFM Katrina Amundsdotter.
MFM Catharina Johansdotter.
Född 1770-05-20 i Vist, Tacketorp (E).
MFMF Johan Larsson.
MFMM Brita Eriksdotter.
MM Anna Catharina Larsdotter.
Född 1807-03-07 i Värna Norrgården (E). Död 1889-01-23 i Askeby, Nartomta Storgård (E).
MMF Lars Månsson.
Född 1781-11-13 i Vårdsnäs (E). Bonde Värna Norrgården och Vintergatan
MMFF Måns Larsson.
Bonde
MMFM Annika Anna Svensdotter.
Född beräknat 1752.
MMM Stina Kaijsa Strömerstedt.
Född 1781-12-06 i Landeryd, Hackefors (E). Död 1832 i Värna (E).
MMMF Per Strömmerstedt.
Född 1746-08-28 i Landeryd, Hackefors (E). Död 1795-10-10 i Vist, Styvinge (E). Mjölnare
MMMM Maja Stina Jonsdotter.
Född 1753 i Vårdsberg (E). Död 1819 i Landeryd (E).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister