Ansedel Annie Elisabeth Kolmodin

2001-

Född 2001-05-12 i Arbrå-Undersvik (X).
 Annie Elisabeth Kolmodin 2001-

 Annie Elisabeth Kolmodin 2001-

Annie Elisabeth Kolmodin.
Född 2001-05-12 i Arbrå-Undersvik (X).


f Per Tomas Eriksson Kolmodin.
Född 1971-09-09 i Arbrå (X).


     
 
   
 
     
 
   
 

 Johanna Maria Gidlöf 1972-

m Johanna Maria Gidlöf.
Född 1972-02-22 i Munkfors (S). [1]



Karl Gustaf   Gidlöf 1938-2011

mf Karl Gustaf Gidlöf.
Född 1938-09-30 i Gideå (Y). [2]
Död 2011-10-30 i Arbrå-Undersvik (Y). [3]


mff Johan Sigurd Gidlöf.
Född 1898-01-22 i Gideå (Y).
Död 1968-03-17 i Gideå, Norrgidsjö (Y). [3]
Skomakare, Skomakeriarbetare.


mfff Walfrid Gidlöf.
Född 1863-05-13 i Gideå, Kroksjö (Y). [4]
Död 1905-05-23 i Gideå, Kroksjö (Y). [5]


mffm Maria Andrietta Hägglund.
Född 1864 i Gideå (Y). [6]



mfm Henny Albertina Hägglöf.
Född 1911-11-04 i Grundsunda, Godmersta (Y). [7]
Död 1998-10-28 i Gideå, Bolagsbacken (Y). [3]


mfmf Erik Albert Hägglöf.
Född 1873-02-12 i Gideå (Y). [8]
Död 1940-10-12 i Björna, Mattarbodum (Y). [3]
Arbetare, torpare.


mfmm Elin Kristina Edblom.
Född 1880-10-23 i Gideå (Y). [9]
Död 1918-11-09 i Grundsunda, Godmersta (Y). [8]


 Eva Ester Birgitta Karlsson 1942-

mm Eva Ester Birgitta Karlsson.
Född 1942-12-16 i Falu Kristine (W). [1]



mmf Emil Valfrid Johannes Karlsson.
Född 1900-10-12 i Halltorp, Trottorp (H). [10]
Död 1994-05-19 i Hedemora (W). [3]


mmff Karl Emil Olsson.
Född 1871-10-11 i Halltorp (H). [6]

Arrendator.


mmfm Hilda Karolina Petersson.
Född 1873-07-25 i Mortorp, Österhult (H). [11]



mmm Ester Linnéa Hellman.
Född 1904-10-23 i Öster-Färnebo, Gysinge (X). [12]
Död 1991-11-03 i Hedemora (W). [3]


mmmf Johan Edvard Hellman.
Född 1862-12-27 i Ringarum, Sörby (E). [13]
Död 1922-02-11 i Valbo, Laggarbo (X). [14]
Arbetare, arbetsförman.


mmmm Stina Andersdotter.
Född 1866-09-20 i Hedesunda (X). [15]
Död 1939-12-24 i Gävle (X). [14]


Levnadsbeskrivning




Källor

  1. Sv bef 1990
  2. Sv bef 1990, FB
  3. Sv DB
  4. Sv bef 1900, FB s22, Gideå AI:5a s171
  5. Gideå AIIa:1a s391
  6. Sv bef 1900
  7. FB s283
  8. Grundsunda AIIa:2b s413
  9. Gideå AIIa:2b s606
  10. Sv bef 1970
  11. Sv bef 1900, FB s70
  12. C:8 s145
  13. Österfärnebo AIIa:1a s242, FB
  14. Ewa Gidlöf
  15. Österfärnebo AIIa:1a s242
Personregister       Ortsregister

Documentation in cooperation with the local historical society Bodsjö Hembygdsforening www.hembygd.se/bodsjo/ kontakt@hunge.be Framställd 2018-11-12 med hjälp av Disgen version 8.2d.