Född 1874-03-03 i Bodsjö (Z).
Margreta Juliana Andersdotter.
Född 1874-03-03 i Bodsjö (Z).
Anders   Persson Krans 1850-1937
F Anders Persson Krans.
Född 1850-02-10 i Bodsjö, Ocksjön (Z). Död 1937-10-05 i Bodsjö, Sidsjö (Z). Torpare, arbetare, arrendator
FF Per Johansson.
Född 1823-07-26 i Bodsjö, Bodsjöbyn (Z). Torpare, bonde
   
 
FFM Märta Eriksdotter.
Född 1798-05-25 i Bodsjö (Z).
FFMF Erik Andersson.
Född 1760 i Näs (Z). Död 1846-01-26 i Bodsjö, Bodsjöbyn (Z). Torpare
FFMM Kristin Kerstin Hermansdotter.
Född 1762 i Bodsjö (Z). Död 1838 i Bodsjö, Bodsjöbyn (Z).
FM Margreta Olsdotter.
Född 1825-07-12 i Bodsjö, Finnäs (Z).
FMF Olof Persson.
Född 1802-03-19 i Bodsjö, Sidsjö (Z). Torpare
FMFF Per Petersson Persson.
Född 1759-12-21 i Nor (S). Nämndeman, bonde Sidsjö
FMFM Margareta Marget Fastesdotter.
Född 1764-04-06 i Bodsjö, Sidsjö (Z).
FMM Margreta Olofsdotter.
Född 1799 i Lockne (Z).
 
 
 Brita Juliana Olofsdotter 1846-1934
M Brita Juliana Olofsdotter.
Född 1846-12-10 i Bodsjö, Finnäs (Z). Död 1934-01-26 i Bodsjö, Sidsjö, Lönningsberg (Z).
MF Olof Persson.
Född 1814-10-26 i Bodsjö, Finnäs (Z). Död 1878-06-06 i Bodsjö, Sidsjö (Z). Bonde Finnäs
MFF Per Olofsson.
Född 1778-11-28 i Bodsjö, Finnäs (Z). Bonde Finnäs, nämndeman
MFFF Olof Ersson.
Född 1751-04-20 i Revsund, Döviken (Z). Torpare, bonde Finnäs
MFFM Brita Persdotter.
Född 1749.
MFM Ingeborg Jonsdotter.
Född 1783-01-22 i Revsund (Z).
 
 
MM Gölin Persdotter.
Född 1812-04-17 i Bodsjö, Sidsjö (Z).
MMF Per Andersson.
Född 1781-12-19. Död 1819-09-16. Bonde Sidsjö
MMFF Anders Persson.
Född 1742-03-16 i Bodsjö, Sidsjö (Z). Död 1799-08-03 i Bodsjö, Sidsjö (Z). Bonde Sidsjö
MMFM Gölin Persdotter.
Född 1754-10-20 i Nor. Död 1832-10-19 i Sidsjö.
MMM Magdalena Persdotter.
Född 1786-02-28 i Bräcke, Stugusjön (Z).
MMMF Per Olofsson Gröndal.
Född 1750-04.. i Bräcke, Stugusjö (Z). Död 1797-07-09 i Bräcke, Stugusjö (Z).
MMMM Gölin Andersdotter.
Född 1757-10-24 i Revsund, Övsjö (Z). Död 1819-10-03 i Bodsjö, Sidsjö (Z).

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister